Facebook

Menu:

Głuszec zaprasza - 03.02.2019


Głuszec Półmaraton Górski i 10 km z Głuszcem
Nordic Walking 5 km w poszukiwaniu Głuszca

Obidowa | 03.02.2019

 

Zapraszamy, Głuszec zaprasza, na IV edycję zawodów - w zimowej scenerii. Do 2 znanych już Wam dystansów i tras, został dodany trzeci - dla wszystkich miłośników Nordic Walking. Zapiszcie datę 03.02.2019 w kalendarzu i do zobaczenia na starcie. Okolice Turbacza w zimowej odsłonie wzywają! Chcecie spotkać Głuszca? Jeżeli tak, to Głuszec Półmaraton jest ku temu idealną okazją! Na naszej trasie: Obidowa -Stare Wierchy - Rozdziele - Kałużna - Dolina Lepietnicy - Obidowa, będzie to prawdopodobne. Na trasie 10 km również!

 

Obidowa jedna z najwyżej położonych wsi w Polsce. Leży w zachodnich Gorcach, w głęboko wciętych dolinach potoku Lepietnica i jego dopływu Obidowca . Obszar wsi wznosi się 720-1310 m n.p.m., a zabudowa sięga do 850 m n.p.m. Dużą powierzchnię zajmują lasy, stanowiące pozostałości Puszczy Karpackiej. Obidowa powstała jako osada pasterska w XVII w. przy starym trakcie z Krakowa na Podhale i Spisz.

 

Malownicze położenie Obidowej i specyficzny mikroklimat, stwarza dogodne warunki do rozwoju turystyki pieszej, narciarskiej i biegowej. Wytyczona ścieżka "Śladami Olimpijczyków" zobowiązuje!

 

Zapisz się >>

 

powrót

 

Aktualności
Głuszec 03.02.2018 - wyniki

Dziękujemy, że byliście z nami! Oto oficjalnej wyniki II zimowej edycji zawodów:

wyniki zima 2019

Głuszec zaprasza - 03.02.2018

Zapraszamy, Głuszec zaprasza, na IV edycję zawodów - w zimowej scenerii (...)

więcej

Organizatorzy


organizatorzy


Partnerzy


partnerzy